(Last Updated On: آبان ۷, ۱۳۹۶)
چربی سوزی شکم

 ( چربی سوزی شکم )

چرا خانمها شکمشان بزرگ می شود؟

دلایل بزرگ شدن شکم خانم ها و چربی سوزی شکم:

آیا ژنتیک دخیل است؟

از لحاظ پزشکی دو نوع توزیع چربی در بدن وجود دارد: ژینوئید و آندروئید.

 ژینوئید مخصوص خانم هاست، سلول های چربی تمایل دارند که در سطح پاها، ران ها و کفل ها جمع شوند.

 نوع دوم یعنی آندروئید مردانه است، و بنابر ویژگی های خاص خودش در ناحیۀ شکم متمرکز می‌شود. البته هر دو نوع را می توان در هر دو جنس دید ولی زنان بنابر ژنتیک و وراثت شان شکل ژینوئید را دارند پس یک گام  در خوش اندامی جلوتر از آقایان هستند.

حواستان به یائسگی باشد !

با توقف ترشح هورمونی در هنگام یائسگی، ظاهر زنان تغییر می‌کند و اندام شان از ژینوئید به آندروئید تغییر شکل می‌دهد. به بیان دیگر، توزیع چربی ها دگرگون می‌شود، و از ران ها به سمت شکم می‌آید. به همین علت است که اگر زنان یائسه کمی چاق شوند، چاقی بیشتر در شکم شان ظاهر می‌شود و پاهای شان ظریف می‌گردد.

زنان یائسه ای که از درمان های هورمونی جایگزین بهره می‌برند، به همان شکل ژینوئدی باقی می‌ماند. اما بقیه باید حواس شان باشد زیرا شکم بزرگ یکی از عواملی است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد.

حواستان باشد که دور کمرتان از ۸۸ سانتی متر بیشتر نشود (برای مردان از ۱۰۲ سانتی متر) !

یبوست امکان بزرگ شدن شکم را افزایش می‌دهد !

یبوست یکی از مشکلات گوارشی بسیار رایج بین زنان است که احتمال ورم و نفخ را افزایش می‌دهد. بنابراین برای صاف و تخت نگه داشتن شکم، مقابله با یبوست الزامی است تا چربی سوزی شکم شما بهترین نتیجه را بدهد.

چند توصیه برای رفع یبوست:

در تمام طول روز آب زیادی بنوشید. اما از نوشیدنی های گازدار و الکل دار پرهیز کنید. سهم از میوه و سبزیجات پخته ای را که سرشار از فیبر هستند، (لوبیا سبز، کاهو، گوجه، آلو …) افزایش دهید. از خوردن غذاهای چرب (نان های چرب، غذاهای سس دار، سیب زمینی سرخ شده و…) بپرهیزید. همچنین از مصرف قندهای سریع الجذب (شیرینی جات، دسرها) اجتناب کنید و به جای آنها قندهایی با جذب ملایم را در الویت برنامه غذایی خود قرار دهید و استفاده از غلات کامل را فراموش نکنید.

اگر بی تحرک باشید، شکم می‌آورید !

بدون داشتن عضلات کافی در ناحیۀ شکم،بافت ناحیۀ شکم صاف نمی‌ماند و شروع به بزرگ شدن می کند و شما را متوجه به اهمیت چربی سوزی شکم می نماید.

 یک راه حل وجود دارد: مبارزه با بی تحرکی و انجام تمرینات ورزشی منظم در تمام طول زندگی. بنابر سن و توانایی های جسمی تان می‌توانید ورزش های هوازی مناسب مانند ایروبیک در آب را به برنامه زندگی خود اضافه نمایید.

در پایان، باید بدانید که هیچ چیز غیر ممکن نیست، شما می‌توانید به کمک ورزش و تغذیه ای مناسب از بزرگ شدن شکم تان براحتی جلوگیری کنید.

دوره آموزشی چربی سوزی موضعی یا کلی حجم بدن

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *