(Last Updated On: آبان ۵, ۱۳۹۶)
لاغری شکم و پهلو

لاغری شکم و پهلو + رژیم لاغری سریع

در لاغری شکم و پهلو که یکی از انواع لاغری های موضعی یا لاغر کردن قسمت خاصی از بدن به حساب می آید، باید از رژیم غذایی + برنامه ورزشی منسجم ایروبیک در آب زیر نظر متخصص تغذیه و مربی پیشکسوت مرکز تخصصی ورزش در آب ما استفاده کرد تا به هدف مطلوب خود برسید.

قانونی مهم در لاغری شکم و پهلو

تمامی قسمت های بدن لاغر می شوند و ناحیه ای از بدن که زودتر چاق می شود، دیرتر از سایر قسمت بدن نیز لاغر می شود. البته ناگفته نماند که چاقی با ساختار ژنتیکی افراد رابطه مستقیم دارد که ما نمی توانیم آنرا تغییر دهیم ولی این مسئله با رعایت قوانینی بسیار ساده قابل کنترل می باشد.

بطور مثال اگر در یک فرد شکم چاق تر از سایر قسمت های بدنی است پس شکم دیرتر لاغر می شود. خبر خوب: در خانم‌ها بعضی از نقاط بدن که شامل باسن، ران و کمر می باشند نسبت به کاهش وزن مقام تر هستند نه شکم و پهلو.

این باور اشتباه در بعضی افراد چاق وجود دارد که فکر می کنند با انجام ورزش‌های خاص موضعی و بدون رژیم غذایی، می‌توانند آن قسمت از بدن را لاغر کنند. به همین دلیل برای لاغر کردن شکم، هر روز تمرینات ورزشی مخصوص این قسمت را انجام می‌دهند ولی نمی دانند که با این کار فقط عضلات شکم را قوی می‌کنند، در حالیکه میزان چربی آن هیچگونه تغییری نمی‌کند.
البته انجام ورزش های هوازی فقط همراه با رژیم غذایی زیر نظر متخصص تغذیه نتیجه خوبی خواهد داشت. افراد چاقی که می‌خواهند شکم خود را لاغر کنند، علاوه بر ورزش ایروبیک در آب باید رژیم غذایی ویژه ای بنام رژیم لاغری شکم و پهلو هم داشته باشند ولی افرادی که وزن مناسبی دارند و فقط شکم‌شان چاق است، باید با ورزش شکم خود را لاغر کنند.

راه اصولی لاغری شکم و پهلو انجام ورزش های هوازی (ایروبیک در آب) می باشد که قادر است مقدار بسیار زیادی از چربی های بدن را بسوزاند و عضلات شما را نیز تقویت کند.

در حین انجام ۱۰ دقیقه اول ایروبیک در آب گلیکوژن (ذخیره قندی در کبد و عضلات) می‌سوزد. اگر بتوانید فقط ۳۰ دقیقه ایروبیک در آب کار کنید، نیمی از عمل چربی سوزی را انجام داده‌اید که برای حفظ سلامتی قلب خوب است ولی چربی زیادی از بین نمی‌رود پس نیاز به تکرار این ورزش نشاط آور دارید تا بتوانید به ایده ال ذهنی خود در بازه زمانی کوتاهی برسید.

تا زمانیکه کاملاً ذخایر گلیکوژنی از بین نروند، چربی زیادی نمی‌سوزد. پس باید برای از بین بردن چربی شکم،۴-۳ بار در هفته و هر بار باید ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بدون وقفه ایروبیک در آب را انجام دهید.

نکته: اگر مقدار کالری دریافتی شما بیش از کالری باشد که می‌سوزانید، حتی با ورزش های هوازی نمی توانید چربی های خود را بسوزانید زیرا بافت های چربی براحتی جایگزین می شوند.

پس باید یادآوری کنیم که گرفتن رژیم غذایی + برنامه ورزشی خود را از مرکز تخصصی ورزش در آب بهاره فراموش نکنید. در رژیم غذایی که متخصص تغذیه ما به شما می دهد، مواد غذایی طبیعی، کم‌چربی و کم‌شیرین را در برنامه غذایی شما  گنجانده می شود: مثل میوه، سبزی، نان سبوس‌‌دار، شیر، لبنیات کم‌چربی و گوشت کم‌چربی و مصرف مواد نشاسته‌ای را کاهش می دهیم.

نکته: رژیم غذایی اصولی و علمی زیرنظر متخصص تغذیه، باعث کاهش آب بدن شده و نتیجه ی مطلوب را برای شما در بر نخواهد داشت. در ضمن بعد از اتمام رژیم، وزن کاهش یافته دوباره برمی‌گردد.

سایر لینک های مرتبط:

ایروبیک در آب

انواع ورزش های آبی در اصفهان

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *