(Last Updated On: آبان ۷, ۱۳۹۶)
شنا در دوران بارداری

شنا در دوران بارداری

ورزش شنا در دوران بارداری بسیار ورزش مناسبی است؛ زیرا هر دو گروه ماهیچه‌های بزرگ بدن (دست و پا) را درگیر میکند.  تاثیرات خوبی نیز بر سیستم قلبی و عروقی دارد. شنا در دوران بارداری به خانم‌های باردار کمک می‌کند که علی رغم افزایش وزن در دوران بارداری، احساس بی‌وزنی کنند که حس بسیار ایده الی به آنها می بخشد و همچنین خطر صدمه رسانی این ورزش در کمترین حد ممکن است.

هر نوع تمرین هوازی (ایروبیک)، توانایی بدن برای بدست آوردن و استفاده از اکسیژن (که برای شما و نوزادتان بسیار مهم است) را افزایش می‌دهد. شنا همچنین جریان خون را بهتر کرده، ماهیچه‌ها و عضلات را تقویت نموده و مقاومت شما را بالا می‌برد. هنگام شنا بدن شما کالری می‌سوزاند، کمتر خسته می‌شوید، بهتر می‌خوابید و با چالش‌های عاطفی و جسمانی زایمان راحت‌تر کنار می‌آیید.

 فواید شنا در بارداری

شنا در واقع یکی از مهم ترین ورزش ها و  در بارداری مهمترین ورزش می باشد. زیبایی این ورزش در این است که هیچ فشار وا سترس وکشش اضافی را در هنگام ورزش به بدن تحمیل نمی کند و  از بدن در برابر وزن محافظت می کند و از صدمه و رگ به رگ شدن عضلات نیز پیش گیری می کند. آب هم چنین بدن را خنک نگه داشته از ورم جلو گیری می نماید. هم چنین در ماه های گرم تابستان، می تواند در برابر گرما اثر محافظتی بگذارد و احساس خنکی بیاورد. اگر شما به صورت منظم پیش از بارداری شنا می کرده اید، می توانید پس از بارداری نیز، بدون  تغییر چندانی به شنا  ادامه  دهید.

 شنا در دوران بارداری بی خطر است و می تواند ترکیبی ایده آل از آیروبیک و آرام سازی (ریلاکسیشن) باشد. خانم  باردارمی تواند مطابق معمول شنا کند و یا یک رو ش تازه مانند یک (دوره شنای سازمان دهی شده آیروبیک، یوگا در آب و… ) را بگذراند.

شنا کردن در آب کلردار استخر خطری دارد یا نه ؟
مطالعاتی که رابطه بین آب کلردار و ناهنجاری های نوزادی را نشان دهد تا به حال به اثبات نرسیده است.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *