(Last Updated On: آبان ۷, ۱۳۹۶)
رژیم لاغری

رژیم لاغری

تعریف رژیم لاغری چیست؟ چاقی چیزی جز اختلال و اشتباه در رفتار تغذیه روزمره نیست و این اختلال رفتاری با تجویز نسخه و دادن لیست غذایی بطور کامل حل نمی‌‌شود. زیرا تا فرد به اشتباه خود پی نبرد، نمی‌‌تواند مشکل چاقی را حل کند. از طرفی تغییر رفتار افراد خیلی دقت می خواهد و زمان بر نیز میباشد که باید آن را برای بیماران تشریح کرد پس بهتر است که یک برنامه کامل رژیم لاغری که در آن ورزش نقش پررنگ تری را نسبت به لیست غذایی دارد به شما بدهیم تا بدون هیچگونه سختی بتوانید به رژیم لاغری خود برسید.

دوره آموزشی ایروبیک در آب + کلاس غلبه بر ترس از آب + خنده درمانی + برنامه رژیم لاغری

نویسندگان کتاب کراوس (Sylvia Escott-Stump, L. Kathleen Mahan, Janice L. Raymond) که برجسته‌ترین متخصصین تغذیه جهان که عنوان “بنیانگذار تغذیه جهانی” را به خود اختصاص داده اند در کتاب با ارزش خود با عنوان «اصول تغذیه و رژیم درمانی» که می‌‌توان آن را مهمترین کتاب تغذیه جهان به حساب آورد، بارها تکرار کرده که ورزش و آموزش تغذیه صحیح، بهترین راه برای نجات چاق‌ها از چاقی می‌‌باشد. همچنین دکتر Tinsley R. Harrison نویسنده کتاب «اصول داخلی طب هاریسون» که بزرگ‌ترین مغز متفکر طب داخلی جهان میباشد نیز در بحث چاقی این مطلب را مطرح کرده است که البته باید به نقش پر رنگ ورزش در این باره اشاره نمود.

ما برای شما فرهنگ صحیح تغذیه را بطور کامل و به خوبی در رژیم لاغری شرح می دهیم.

به نظر شما آیا بهتر نیست به جای این‌که به فرد بگوییم نخور، از عبارات بهتری استفاده کنیم؟ همانند به این اندازه بخور و چرا نخور !

 به جای اینکه بگوییم چیپس نخور، به او بگوییم بیشتر کارخانه ‌های صنایع غذایی و کل کارخانه‌های چیپس‌ سازی از روغن نباتی جامد استفاده می‌‌کنند و این روغن خطرناک‌ ترین روغن در ایجاد لخته ‌های خونی و بروز سکته قلبی است و از طرفی ماندن روغن بیش از سه ساعت روی حرارت منجر به تغییر فرمول آن به مواد سرطان‌زا می شود.

آیا با این نوع گفتار و اطلاع رسانی فکر می‌‌کنید فرد باز هم چیپس میخورد؟

به جای این‌که بگوییم سوسیس و کالباس نخور، بهتر است بگوییم، گوشت این فرآورده‌ها ظرف مدت کوتاهی پس از تولید، سیاه و فاسد میشود و برای این ‌که این مشکل ایجاد نشود، کارخانه‌های تولیدی مجبور هستند مواد شیمیایی همانند اسید نیترات دار مانند اسید نیتروس را به عنوان ماده نگهدارنده به آنها اضافه کنند که این ماده از مواد شیمیایی سرطان ‌زا یا کارسینوژنیک به شمار می‌‌آید.

انسان ها عقل دارند و دوست دارند که دیگران با او با عقل و منطق صحبت کنند. اصولا انسان ‌ها مایل نیستند به آنها فرمان بدهند که این را بخور و آن را نخور. پس بهتر است متخصصان تغذیه محترم حقایق را به افراد بگویند تا خودشان تصمیم صحیح را بگیرند، به عبارتی درک افراد را بالا ببریم، نه این‌ که نظر مان را به آنها تحمیل کنیم تا نتیجه ای فوق العاده بدست بیاید.

۲ پاسخ
 1. رعنا
  رعنا says:

  سلام
  من ۱۰۸ کیلو هستم و تا الان هیچ برنامه مشخصی برای کاهش وزن دنبال نکردم بنظرتون می تونم اینکارو انجام بدم و ظرف چه بازه زمانی یک جواب منطقی بگیرم؟

  پاسخ
  • Moon
   Moon says:

   با سلام
   ما در کلاسهای لاغری و چربی سوزی ۲ گروه افراد ثبت نامی داریم گروه اول زیر ۹۰ کیلو و گروه دوم بالای ۹۰ کیلو، برنامه ریزی کاهش وزن شما هم براتون نوشته میشه که طبق اظهارات خودتون در فرم ثبت نامی خواهد بود، طبق تجربه گذشته ما شما ظرف یک دوره کلاس ثبت نامی جواب راضی کننده ای خواهید گرفت. البته ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای گرفتن اطلاعات تکمیلی با مشاور تغذیه ما تماس بگیرید تا با طرح های ما بیشتر آشنا شوید.
   با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *