(Last Updated On: آبان ۷, ۱۳۹۶)
رژیم لاغری سریع

رژیم لاغری سریع و اصولی

جواب سوال زیر یکی از مهمترین اصول علم تغذیه و ورزش و رسیدن به رژیم لاغری سریع و اصولی می باشد.

چرا بعد از مدتی رژیم گرفتن، دیگر وزن کاهش نمی یابد؟

اکثریت قریب به اتفاق افراد چاقی که رژیم لاغری گرفته اند بعد از مدت کوتاهی متوجه شده اند که وزنشان دیگر کاهش نیافته است یا طبق نمودار رفرنس کاهش وزن پیش نمی روند. علت این موضوع برقراری بالانس بین مصرف غذا و سوزاندن انرژی در بدن است یعنی میزان انرژی دریافتی برابر با میزان انرژی مصرفی می شود (هومئوستازی) پس دیگر وزن کاهش نمی یابد.

بدن انسان برای حفظ بقا خود این تعادل را برقرار می کند. فردی را در نظر بگیرید که به هر علتی همچون بیماری و عدم دسترسی به غذا، پروسه لاغری و کاهش وزن در بدنش ادامه میابد تا جایی که می تواند بدن او را با بیماری های خطرناکی مثل کاشکسی (از دست دادن وزن زیاد و سوء تغذیه غیر قابل جبران) مواجه کند که اولین دلیل بروز آن سوء تغذیه بوده است و خود منشا ابتلا به بیماری های دیگر می باشد.

زنان سالم نیاز به دریافت ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ کالری در روز دارند که این اختلاف ۲۰۰ کالری مربوط به رفرنس های تغذیه در جهان می باشد. زمانی که شما شروع به رژیم لاغری سریع می کنید باید حداقل ۵۰۰ کالری دریافت انرژی خود را کاهش دهید تا با ایجاد یک تعادل منفی بدن شما شروع به دریافت انرژی از ذخایر موجود کند تا وارد پروسه کاهش وزن و لاغری شود، البته ناگفته نماند رژیم لاغری مربوط به هر فرد تا حد زیادی اختصاصی بوده و به شرایط فیزیولوژیکی فرد وابستگی زیادی دارد.

در مرحله اول کربوهیدرات ها و بعضی از پروتئین ها، توسط بدن برای جبران کمبود انرژی استفاده می شوند ولی در مرحله بعد چربی های انباشته شده سوزانده می شوند، به همین علت است که متخصصین تغذیه می گویند باید بدن شما را وادار کرد که از ذخایر انرژی چربی استفاده نمایند برای همین موضوع رژیم لاغری سریع و اصولی فقط در کنار ورزش مناسب (ایروبیک در آب) سازگار است و دوام دارد تا پروسه لاغری را رهبری کند.

اگر بدون انجام ورزش های مناسب مثل ایروبیک در آب شروع به کاهش وزن و رژیم های غلط غذایی نمایید به بدن خود آسیب های زیادی وارد کرده اید که مهمترین این آسیب ها شامل: تحلیل عضلات و پایین آمدن متابولیسم بدن می شود که باعث ابتلا به سندروم هایی نظیر کواشی یورکور (تحلیل پروتئین بدن بر اثر رژیم) و بیماری های دیگر خواهد شد، البته بدن از آنجا که تعادل منفی ایجاد کرده اید با ایجاد تعادل مثبت حالت تعادلی ایجاد می کند که در نتیجه آن وزن شما دیگر کاهش نمی یابد.

برای جلوگیری از روند تحلیل عضلات و ادامه روند کاهش وزن باید ابتدا باید متابولیسم را افزایش داده و سپس دریافت کالری را کم کنید تا کالری سوزی اصولی و چربی سوزی مؤثری انجام گیرد.

(کاری که دقیقا در دوره ورزشی ایروبیک در آب + رژیم لاغری سریع و اصولی مرکز تخصصی ورزش در آب بهاره انجام می پذیرد)

اگر در حال حاضر رژیم بسیار کم کالری دارید، هنوز دیر نیست. شما می توانید مقدار مصرف غذای خود را مجدداً تنظیم کنید تا متابولیسم بدنتان برای سوزاندن چربی های زائد افزایش یابد و از تحلیل بیشتر عضلات جلوگیری کند.

همچنین شما میتوانید برای داشتن یه برنامه رژیم لاغری سریع زیر نظر متخصص تغذیه مرکز تخصصی ورزش در آب بهاره با ما تماس بگیرید.

ایروبیک در آب + رژیم لاغری سریع و اصولی

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *