(Last Updated On: آبان ۲, ۱۳۹۶)
اشتباهات رایج در کاهش وزن و لاغری

اشتباهات رایج در کاهش وزن و لاغری

در این صفحه به مهمترین اشتباهات رایج در کاهش وزن و لاغری می پردازیم:

۱) کمبود خواب باعث افزایش هورمون کورتیزول می‌شود. کورتیزول هورمونی است که باعث ذخیره چربی و سوزاندن بافت عضله می‌گردد.

۲) بیشتر از همه چیز به وضعیت ظاهری خود در آینه، عکس و سایز دور کمرتان توجه کنید و نه مقدار کاهش وزن حاصله که از طریق ترازو آن را مشاهده می‌کنید. تفاوت بسیار زیادی بین کاهش وزن از طریق از دست دادن بافت با ارزش عضله و بافت چربی وجود دارد.

۳) بر روی تمرینات ایروبیک در آب که بهترین نوع ورزش هوازی با بالاترین درجه کالری سوزی می باشد، جهت کاهش وزن تمرکز کنید در ضمن این ورزش ترکیبی بوده و به شما هیچ نوع آسیبی نمی رساند.

۴) در صورت امکان تمرینات را در زمانی شروع کنید که شکم خالی باشد چون ذخایر گلیکوژن بدن به‌ دلیل مصرف آن در زمان گرسنگی در پائین‌ترین سطح می‌باشد. بدین‌ ترتیب بدن مجبور است از ذخایر چربی‌ بدن برای تامین انرژی موردنیاز استفاده کند.

۵) از حجم وعده‌های غذایی بکاهید و در عوض به دفعات آن بیفزایید. بطور ساده می توانیم بگوییم که رژیم هوشمندانه بگیرید نه اینکه باعث کاهش متابولیسم و بافت عضلانی بدن خود شوید. باید تمامی مواد مغذی لازم برای بدن را استفاده کنید تا سلامتی شما به خطر نیفتد.

۶) نوشیدنی اصلی شما باید آب باشد. آب‌ میوه، نوشیدنی های انرژی زا و نوشیدنی ‌های دیگر همچون نوشابه و … حاوی کالری می‌باشند و برای سلامتی تا حدی مفید می باشند و هیچکدام خاصیت آب را ندارند.

۷) غذایتان را از قبل آماده کنید. اگر از قبل وعده غذایی خود را آماده نکرده باشید، با حس گرسنگی نمی توانید عادت رژیم غذایی سالم و مقوی خود را دنبال کنید.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *