(Last Updated On: آبان ۷, ۱۳۹۶)
آب درمانی و درمان سیاتیک

آب درمانی در درمان سیاتیک

درد سیاتیک واقعا شکنجه آور است و قابل مقایسه با کمر درد نیست، آب درمانی در درمان سیاتیک بهترین نوع درمان آن محسوب می شود. درد سیاتیک، دردی است تیرکشنده و فوق العاده دردناک به نام رادیکولوپاتی (خارج شدن ریشه عصبی از نخاع) که امان بیمار را می برد و در صورتیکه رسیدگی نشود منجر به آسیب های جبران ناپذیری در دراز مدت می گردد.

۹۰٪ از علل بروز سیاتیک فتق دیسک ستون فقرات (جابجایی دیسک مهره ها) است. سایر موارد در نتیجه آسیب های فیزیکی، تومور، تنگی کانال نخاعی ، سفتی و اسپاسم در ماهیچه های ناحیه کمر و ران ایجاد می شود، مهمترین علل شایع آنرا در لیست زیر برای شما آماده کرده ایم. گاهی بانوان باردار به دلیل فشار جنین بر روی عصب سیاتیک دچار درد می شوند.

آب درمانی در درمان سیاتیک

شایعترین علل بروز سیاتیک

فتق دیسک کمر

چاقی

بلند کردن اجسام سنگین بدون رعایت اصول ایمنی

نشستن غیر اصولی پشت میز کار در طولانی مدت بدون رعایت تکنیک نشستن

کشیدن سیگار

دیابت

کم تحرکی

رانندگی های طولانی مدت

افرادی که متناسب با شغل خود زیاد سرپا می ایستند بدون رعایت تکنیک ایستادن

قوس کمر که به علت چاقی و بیرون زدگی شکم به وجود می‌آید که یکی از مهمترین عوامل اصلی در بروز دردهای سیاتیکی به شمار می رود.

در بعضی از اوقات وارد شدن ضربه محکم به این عصب، یکی از دلایل بوجود آمدن این این دردها می باشد که در این حالت درد از کمر به باسن و ران انتقال یافته، سپس به پشت زانو، ساق و پشت پا می‌رسد و همه این اندام ها را در بر می‌گیرد. البته باید گفت با بالا رفتن فشار داخل محوطه شکمی، سرفه و عطسه شدت این درد را افزایش می دهد.

شاید ویتامین D به اندازه کافی به بدن شما نمی رسد و دارای کمبود این ویتامین مهم هستید، با یک آزمایش ساده خون می توانید میزان ویتامین D محلول در خون را بسنجید.

آب درمانی در درمان سیاتیک

اغلب موارد درد سیاتیک خود به خود از بین می رود، خبر خوب این است که در اکثر موارد و اکثریت قریب به اتفاق بیماران بدون جراحی و با مراقبت از خود، و انجام آب درمانی در درمان سیاتیک و استفاده از داروهای ضد درد بهبود پیدا می کنند.

آمار نشانگر آن است که بیشتر از ۶۰٪ بیمارانی که از آب درمانی در درمان سیاتیک بصورت منظم استفاده کرده اند بدون عمل جراحی به فعالیت های عادی روزمره خود بازگشته اند و بطور کامل درمان شده اند.

در آب درمانی در درمان سیاتیک، ابتدا باید آرام آرام طول استخر را راه رفته و به سمت عقب بازگردد زیرا این کار در کشش عضلات و شل کردن آنها بسیار موثر است و تاثیر شگفت‌انگیزی بر ناحیه ی درد دارد، البته این روش فقط برای گرم کردن عضلات در آب درمانی می باشد و حرکات کششی متناسب راه درمان اصلی است.

همیشه استراحت مطلق داشتن طولانی خوب نیست در همین راستا متخصصین مغز و اعصاب بر این باورند که داشتن فعالیت های ورزشی مناسب و تحرک منجر به گردش خون در ناحیه درد شده که باعث بهبودی سریع تر می شود.

گاهی اوقات تنها راه درمان جراحی است، اگر درد سیاتیک بیش از ۳ ماه ادامه داشت و هیچ درمانی پاسخگوی درد نبود پزشک متخصص تصمیم می گیرد تا راه درمانی مناسب تری جایگزین نماید.

 آب درمانی کمر درد، دیسک کمر، سیاتیک و اسکولیوز

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *