(Last Updated On: آبان ۷, ۱۳۹۶)
آب درمانی در استخر

آب درمانی در استخر

تعریف علم آب درمانی در استخر ،آب درمانی استفاده از خواص فیزیکی آب برای احیا، حفظ و بازگرداندن سلامت است که در کشور ما در استخر انجام می شود.

گفته می شود که سباستین کنیپ پدر علم آب درمانی در قرن ۱۹ می باشد، آب درمانی محبوب در اروپا و آسیا به چشمه های آب گرم و معدنی اطلاق می شود که مردم به آنها می روند ولی در کشور ما (ایران) و کانادا بدین صورت تعریف می شود، انجام حرکاتی خاص که برای درمان بیماری ها بکار می رود که اکثرا در استخرها توسط متخصص اینکار آموزش داده می شود و به همین علت است که بعنوان یک درمانگر طبیعی استفاده شده که توسط پزشکان توصیه می گردد.

با توجه به طرفداران بی شمار آب درمانی در استخر ، ما برای شما آب درمانی اصولی را در این مقاله شرح می دهیم. در نوعی از آب درمانی از آب سرد استفاده می شود، با اینکار باعث تحریک رگهای خونی سطحی و انقباض آنها بوسیله دمای آب شده و با ایجاد فشار مناسب خون را برای ورود به اندام های داخلی آماده می کند و در ادامه این روش از آب گرم استفاده می شود که دمای بالاتر این آب باعث گشاد شدن رگهای خونی و حذف ضایعات از بافت های بدن می شود و با انجام متناوب این عمل التهاب های بافتی کاهش پیدا کرده و گردش خون بسیار منظمی در بدن شکل می گیرد.(یکی از روشهایی که در مرکز تخصصی ورزش در آب بهاره در حال انجام است)

خواص فیزیکی و اعجاب انگیز آب درمانی در استخر

☆ گرمای آب باعث ایجاد حالت استراحت و ریلکس در ماهیچه ها شده و با دور کردن درد از مفاصل شما به حرکت راحت تر عضلات کمک بسزایی می کند.

☆ با قرار گیری در محیط آب، وزن بدن شما بشدت کمتر از حالت خشکی شده و احساس بی وزنی به شما دست می دهد که این خاصیت آب باعث می شود فشار حالت عادی بدن از روی مفاصل بشدت کم شده و التهاب های بافتی و بیماری ها از بین بروند.

☆ نیروی کشش سطحی بین مولکولی آب باعث ایجاد فشار آب (فشار هیدرواستاتیک) می شود. با حرکت عضلات و مفاصل شما در آب باید به این فشار ایجاد شده غلبه کنید که این امر موجب قوی شدن عضلات و ماهیچه های بدنتان می شود.

☆ با تغییر جهت در آب موجب پدید آمدن امواج مکانیکی می شوید که این حرکت همانند یک پمپ الکتریکی عمل کرده و باعث تحریک اعصاب عضلات شده و موجب ایجاد حالت استراحت (ریلکسیشن) و پایدار می شود.

☆ با انجام حرکات ورزش در آب و آب درمانی شما انرژی مصرف می کنید و بدن شما وارد پروسه کالری سوزی می شود پس می توانید وزن کم کنید، بهتر است یادآور باشیم که ورزش در آب رتبه اول ورزشهای مناسب برای کاهش وزن را داراست.

لیست بیماری های مورد درمان توسط آب درمانی در استخر

از آب درمانی برای درمان بیماری های زیر استفاده می شود که با خواندن لیست زیر به اثر شگفت انگیز آن پی خواهید برد.

چاقی

درمان گردن درد

درمان کتف درد

درمان کمر درد، سیاتیک و اسکولیوز

درمان زانو درد

درمان آرتروز

درمان سردرد

درمان میگرن

درمان عفونت گوش

درمان گلو درد

درمان عفونت گوش

درمان میگرن

درمان پولیپ بینی

درمان عفونت های تنفسی فوقانی

درمان سرفه

درمان برونشیت

درمان عفونت های سینوسی

درمان اختلالات پوستی

درمان اختلالات حرکتی

و …

همانطور که می بینید در درمان تمامی امراض فوق از یکی از روشهای آب درمانی در استخر استفاده میشود که نشان دهنده گستردگی این علم می باشد.

سایر لینک های مرتبط:

آب درمانی و ورزش در آب مرکز تخصصی ورزش در آب بهاره

انواع ورزش های آبی در اصفهان

رفرنس ۱: Arthritis Research UK

رفرنس ۲: webmd.com

۲ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *