(Last Updated On: آبان ۷, ۱۳۹۶)

آب درمانی + کلاس غلبه بر ترس از آب

آب درمانی و ورزش در آب با آخرین متد پیشرفته کشور کانادا جهت:

* چربی سوزی

* کاهش وزن (لاغری)

* آب درمانی به منظور درمان و بهبود گردن درد

*  آب درمانی به منظور درمان و بهبود کتف درد

* آب درمانی به منظور درمان و بهبود کمر درد، دیسک کمر، سیاتیک و اسکولیوز (خمیدگی جانبی ستون مهره ها)

* آب درمانی به منظور درمان و بهبود زانو درد

* آب درمانی به منظور درمان و بهبود آرتروز

* آب درمانی به منظور درمان به بهبود دردهای مزمن و عضلانی

* آب درمانی به منظور درمان و بهبود پرکاری و کم کاری تیروئید

* بهبود آتاکسی (Ataxia)

* بهبود پا پرانتزی (Genu Varum)

* کمک به اصلاح اختلالات راه رفتن و ضعف های حرکتی و عضلانی

+ کلاس ویژه غلبه بر ترس از آب برای مبتلایان به ترس از آب (فوبیای آب)

آب درمانی جهت ارتقاء سطح سلامت جسمی و روانی به همراه کلاس ویژه غلبه بر ترس از آب + خنده درمانی

ما با برگزاری دوره های تخصصی و حرفه ای آب درمانی علاوه بر توجه به آموزش تکنیکی و علمی، روح نشاط و لذت بردن از آب را نیز به هنرجویان توسط مربیان مجرب فدراسیون به همراه کلاس ویژه غلبه بر ترس از آب آماده کرده ایم. 

آب درمانی برای کاهش وزن و درمان دردهای مزمن و عضلانی

آب درمانی یا همان هیدروتراپی یکی از روش های قدیمی کشورمان هست که با پیشرفت علم در زمینه ورزش بعنوان یکی از بهترین متد درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. بطور مثال برای کاهش وزن، باید کالری کمتر دریافت کنید و نیز مواد مغذی لازم هم به بدن شما برسد در ضمن هیچیک از وعده های غذاییتان را حذف نکنید .سعی کنید خوابتان را تنظیم کنید ما با استفاده از نرمش های خاص در محیط استخر دوره کامل آب درمانی پیشرفته ای را برای شما در نظر گرفته ایم.

شاید آسان ترین و راحت ترین روشی که ورزشکاران و مردم برای رفع خستگی، کسالت و بدست آوردن آرامش و راحتی و از همه مهمتر درمان دردهای مزمن و عضلانی از آن استفاده میکنند آب درمانی و ورزش در آب می باشد.

بدن انسان سالم بیش از ۶۰ درصد آب دارد که درجه حرارت آن ۳۷ درجه سانتی گراد است. بدن روزانه مقداری آب از طریق پوست، شش ها، کلیه ها و روده ها دفع می کند و برای اینکه در تندرستی باقی بماند، باید مقداری آب خالص را از راه غذا و آشامیدنی به بدن برسانیم ولی آیا تا به حال فکر کرده اید اگر بافت بدنی شما در معرض آب قرار بگیرد چه اثرات سودمندی برای شما خواهد داشت که ما به این نکته مهم می پردازیم و اثرات شگفت انگیز درمانی اش را به اطلاع شما می رسانیم.

فواید آب درمانی

۱) افزایش درجه حرارت بدن

برحسب میزان و مقدار گرمای آب درجه حرارت بدن هم تغییر میکند. در اغلب موارد که درجه حرارت آب استخر بین ۲۸ تا ۳۰ درجه سانتیگراد باشد دمای بافتها و عضلات ورزشکار نیز مقداری افزایش میابد.

۲) افزایش سوخت وساز بافتها

در اثر افزایش حرارت بافتها ی مختلف بدن میزان سوخت وساز یا متابولیسم عمومی بافتها نیز زیاد میشود.

۳) اتساع عروق

بالا بودن حرارت اب منجر به بالا رفتن حرارت بدن و متعاقب متسع شدن عروق و مویرگها می شود.

در ضمن اتساع عروقی می تواند ناشی از افزایش سوخت و ساز سلولها باشد که نیاز به اکسیژن اضافی و دفع بیشتر مواد حاصل از سوخت و ساز دارند.

۴) افزایش جریان خون

افزایش درجه حرارت بدن موجب زیادتر شدن سوخت وساز سلولها می شود که برای جبران کردن این امر بدن به افزایش جریان خون بافته روی می آورد. بنابر این میزان جریان خون نیز متعاقب قرار گرفتن در آب گرم افزایش میابد.

۵) افزایش میزان فعالیت قلب

به دنبال اتساع عروقی و زیاد شدن میزان جریان خون میزان خون وارده به قلب نیز افزایش یافته و طبق قانون فرانگ استارلینگ (هرچه خون وارده به قلب زیاد تر گردد خون خروجی از آن نیز زیادتر میگردد) میزان برونده قلبی افزایش میابد و فعالیت قلبی نیز بیشتر میشود.

۶) شادابی پوست و تحریک مثبت دستگاه عصبی

در آب درمانی پوست بدن به عنوان یک عضو مهم و اساسی است زیرا بر اثر برخورد جریان آب گیرنده های عصبی پوست تحریک میشوند .تحریکات ایجاد شده از طریق اعصاببر سیستم عصبی مرکزی تاثیر میگذارند واین تاثیرات سیستم عصبی مرکزی است که باعث به وجود آمدن تاثیرات درمانی آب میشود.

۷) بالانس ترشح هورمون ها

میزان ترشح غدد نیز تاثیر میگذارد و در نهایت تجمع این تاثیرات روی روان فرد منعکس میشود.

به دنبال تاثیرات فیزیولوژیکی فوق در بافتها و اندامها ی بدن یک سلسله تاثیرات درمانی در فرد مشاهده می شود از جمله در اثر افزایش جریان خون و بهبود وضع تغذیه در اندامها و دفع سایر مواد زاید. گرفتگی و اسپاسم عضلات فرد بر اثر وقوع تغییرات مذکور.این درد و ناراحتی ورزشکار از بین میرود به طور خلاصه میتوان گفت که تاثیرات درمانی اب به واسطه اثر مثبتی است که بر روی پوست بدن دارد.

۱ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *